Служба за пријем и збрињавње ургентних стања, специјалистичко-консyлтативне прегледе и дијагностичку обраду

01 poliklinikaСлужба за пријем и збрињавње ургентних стања, специјалистичко-консултативне прегледе и дијагностичку обраду, којој припада и Диспанзер за плућне болести у Новом Саду као и Пулмолошка амбуланта у Клиничком центру Војводине, саставни је део Института за плућне болести Војводине у Сремској Каменици.

Садржај рада службе је превентивни, дијагностички, куративни и едукативни. Годишње се у Амбулантно-пријемној служби прегледа преко 30.000 пацијената, од којих се преко 6.000 задржи на болничком лечењу.

Концепт ,,заокруженог простора,, какав се фаворизује у западној Европи и Америци, примењен је у Амбулантно-пријемној служби Поликлинике Института, чиме је побољшана ефикасност рада и убрзана обрада пацијената, као и њихово прослеђивање вишим инстанцама Института ради даље дијагностике и лечења.

Поликлиничка делатност Амбулантно-пријемне службе одвија се у неколико амбуланти: