LogoHeader2lat

AKTUELNOSTI
PH samit novi sad 2019 vest sredina
world sepsis day 2019r  sredina

IV Конгрес интензивне медицине у организацији Удружења интензивиста Србије се одржава од 29.-31. Марта 2019.године у Мастер Центру, Нови Сад. Основни циљ овог Конгреса је да предавачи представе најновија сазнања из домена интензивне медицине и изнесу своја искуства у лечењу животно угрожених болесника. Удружење интензивиста Србије је партнер Министарства здравља на спроводјењу Кампање за рационалну употребу антибиотика, те је планирано да у уводном предавању пленарне сесије Конгреса буде представљен нови Национални водич добре клиничке праксе за рационалну употребу антибиотика. Поред тога овај конгрес ће бити посвећен размени искуства у лечењу сепсе, септичног шока, најтежих облика респираторне инсуфицијенције и примени савремених метода лечења из ових области. У оквиру конгреса ће бити сесија посвећена раду медицинских сестара/техничара у организацији Удружења медицинских сестара/техничара интензивних нега анестезије и реанимације (УИНАРС), педијатријска сесија посвећена лечењу животно угрожене деце и сесија о прехоспиталном збрињавању животно угрожених болесника.

Конгрес је подржан од стране Института за плућне болести Војводине, Сремска Каменица, Покрајинског секретаријата за здравство, Медицинског Факултета Нови Сад, GSA (Global Sepsis Aliance), Светског Удружења Интензивиста (World Federation of Societes of Intensive and Critical Care Medicine –WFSICCM) и бројних других стручних удружења. На Конгресу ће бити преко 50 предавача из европских земаља, региона и Србије и око 200 регистрованих учесника.

Оснивач и почасни председник Удружења Интензивиста Србије

Проф. дрВесна Бумбаширевић

Председник Удружења Интензивиста Србије

Проф. др Душанка Обрадовић