• Kongres

17th CELCC - Novi Sad 2018

4thCICM sredina sl1bg
wsdsrb sredina Slike5

Поштовани, обавештавамо Вас да ће се IV Конгрес Интензивне медицине у организацији Удружења Интензивиста Србије (УИС), а уз подршку Института за плућне болести Војводине одржати 29.-31. Марта 2019. године у Новом Саду, Мастер Центар. За више информација посетите званични сајт Удружења www.uis.rs.

Конгрес је акредитован за лекаре бројних специјалности, за медицинске техничаре и медицинске сестре.

Рок за слање апстракта за постер сесију је 20.02.2019. године, обавештење о прихватању уследиће 01.03.2019. године.

Упутство: апстракт треба да садржи максимално 250 речи, да буде писан на енглеском језику, и да садржи следећу структуру:

• Introduction

• Materials and methods

• Results

• Conclusion

Апстракте слати на  е -мејл адресу Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. уз навођење одабране теме постер сесије.

Теме постер сесије су:

1. Респираторна инсуфицијенција и модалитети лечења (механичка вентилација-инвазивна, неинвазивна)

2. Инфекције у Јединицама интензивног лечења

3. Сепса и септични шок

4. Микробиолошка дијагностика у Јединицама интензивног лечења

5. Седација у Јединицама интензивног лечења

6. Неуромускуларна слабост у Јединицама интензивног лечења

7. Рехабилитација у Јединицама интензивног лечења

8. Тимски рад у Јединицама Интензивног лечења нивоа I и II -лекари и медицинске сестре

9. Приказ интересантних случајева из домена Интензивне медицине-разно

10. Intensive Care in oncology

За додатне информације и пријаве посетите сајт: https://www.miross.rs/sr/dogadjaji/uis-2019